julan

O nas

Proton Production Sp. z o.o. jest producentem ceramiki sanitarnej. Nasze wyroby produkowane są w 100% w Polsce w zakładzie w Radomiu. Moce produkcyjne wynoszą obecnie 240 tys. sztuk rocznie, z perspektywą wzrostu do 350 tys. sztuk w roku 2021.

Fabryka zajmuje obszar 1,3 ha. Powierzchnia wszystkich budynków wynosi 8,5 tys. m2. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 120 osób, w tym zespół menadżerów posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze zarządzania produkcją i realizacji projektów wdrożeniowych w segmencie ceramiki sanitarnej.

Co nas wyróżnia?

 • Nowoczesne wzornictwo
 • Wysoka jakość produktów
 • Wieloetapowy proces kontroli jakości
 • Nowoczesne technologie
 • Rzemieślnicza precyzja i dbałość o detale
 • Elastyczność w realizacji oczekiwań klientów
 • 100% produkcji w Polsce

PONAD 120 LETNIA TRADYCJA W PRODUKCJI CERAMIKI SANITARNEJ

Zakład funkcjonuje na terenie dawnej fabryki założonej w 1896 roku przez Abrama Rottenberga jako Fabryka Wyrobów Fajansowych w Radomiu i jest najstarszym polskim zakładem, który produkuje ceramikę sanitarną. Przedsiębiorstwo działa nieprzerwanie od początku istnienia. Produkcja trwała nawet podczas II wojny światowej. W czasie swojej wieloletniej działalności zakład produkował ceramikę sanitarną do łazienek oraz płytki ceramiczne wykorzystywane w całej Europie.

Do 1996 roku przedsiębiorstwo funkcjonowało pod marką Radimp i zatrudniało 63 osoby. Fabryka była własnością Skarbu Państwa. Następnie została zakupiona przez Elbar-Katowice Sp. z o.o. W kolejnych latach zakład został doinwestowany i gruntownie zmodernizowany, m.in. zainstalowano nowoczesne piece do wypalania ceramiki (zarówno tunelowy jak i komorowy), zbudowano kotłownię gazową oraz zadaszono część placu.

W 2012 roku fabryka została kupiona przez Armaturę Kraków S.A., za pośrednictwem spółki celowej Armadimp S.A. Kontynuowano proces modernizacji zakładu m.in. wdrożono dedykowane oprogramowanie produkcyjne, zmodernizowano ławy nalewcze, zakupiono nowe kabiny szkliwierskie i stworzono własny dział modelarni.

Najważniejsze momenty w historii firmy

1800

Założenie firmy przez Abrama Rottenberga jako Fabryka Wyrobów Fajansowych w Radomiu

1896

Upaństwowienie fabryki

1945

Wykupienie fabryki od Skarbu Państwa przez Elbar – Katowice Sp. z o.o.

1996

Przejecie fabryki przez Grupę Armatura Kraków S.A., za pośrednictwem spółki celowej Armadimp S.A.

2012

Nowym właścicielem zostaje Proton Production Sp. z o.o., która zapoczątkowała nowy etap w życiu zakładu wprowadzając nowe wzory oraz technologie produkcji

Proton Production w liczbach

 • Zatrudnienie: ponad 80 osób
 • Możliwości produkcyjne: 240 tys. szt./rok
 • Całkowita powierzchnia fabryki: 1,3 ha w tym 8,5 tys. m2 zabudowy
 • Lokalizacja – Radom, 100 km od Warszawy

Zarząd

Paweł Szewczyk

Prezes Zarządu

Paweł Szewczyk ma ponad czternastoletnie doświadczenie w obszarze zarządzania w branży produkcyjnej oraz ponad sześcioletnie w branży finansowej.

Zajmował odpowiednio stanowiska m.in. prezesa i członka zarządu największego w Polsce producenta ceramiki sanitarnej Cersanit I Sp. z o.o. i Cersanit IV Sp. z o.o., wiceprezesa zarządu i prezesa zarządu grupy kapitałowej Kredyt Inkaso S.A. notowanej na GPW. W trakcie swojej kariery zawodowej realizował międzynarodowe projekty związane z uruchomieniem i prowadzeniem działalności produkcyjnej w Rumunii oraz na Ukrainie. W branży finansowej doświadczenie zdobył na rynku bułgarskim, rosyjskim i chorwackim.
Jest absolwentem Wydziału Prawa UMCS w Lublinie i licencjonowanym radcą prawnym. Ukończył AMP IESE Business School w Barcelonie, MBA Dublin City University oraz Management Development Program w ICAN Institute.

Piotr Podłowski

Wiceprezes Zarządu

Piotr Podłowski posiada osiemnastoletnie doświadczenie na rynkach finansowych zdobyte w międzynarodowych firmach audytorskich i doradczych oraz spółce giełdowej.

Pracował w Katedrze Rachunkowości Menedżerskiej SGH, w Mac Auditor, Grant Thornton oraz pełnił funkcję wiceprezesa w Kredyt Inkaso S.A. notowanej na GPW.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył AMP IESE Business School w Barcelonie.

Michał Wawrzyniak

Członek Zarządu

Michał Wawrzyniak posiada 18 letnie doświadczenie w zarządzaniu produkcją. Pełnił funkcję dyrektora produkcji oraz Plant Managera w GK Cersanit, Dyrektora Zakładu w Stone Master S.A.

Odpowiadał za montaż i uruchomienie produkcji na Ukrainie oraz restrukturyzował i prowadził zakład w Rosji. Jest absolwentem AGH w Krakowie, ukończył szkolenia z zakresu zarządzania produkcją, Lean Management.